Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Szukamy wolontariuszy!

Wiadomo już, że to będzie międzynarodowe wydarzenie. Udział w festiwalu zapowiedziały zespoły nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Wielkimi krokami zbliżają się Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Organizator rozpoczyna nabór wolontariuszy.

Wolontariuszem podczas tej imprezy może być każda osoba, która jest sumienna i obowiązkowa. W przypadku osób, które zachcą pełnić funkcję pilotów dla zespołów zagranicznych, wymagana jest znajomość języka angielskiego, w pozostałych przypadkach najważniejsza będzie chęć do wspólnego działania.

– Bez wolontariuszy nie da się zorganizować logistycznie tak dużego wydarzenia – mówi Rafał Roguszka, Dyrektor Festiwalu i jednocześnie Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury. – Osoby, które zechcą poświęcić swój czas i zostać wolontariuszem, będą wspierały prowadzenie Centrum Festiwalowego, pomagały w obsłudze gości i zespołów, czy też wreszcie wspierały organizatora w realizacji programu festiwalu – tłumaczy.

Bycie wolontariuszem to nie tylko obowiązki. Warto wiedzieć, że wiążą się z tym również ogromne korzyści, takie jak zbieranie doświadczenia w organizacji dużych imprez.

– Poza aktywnym uczestnictwem w wydarzeniu i możliwością poznania niezwykłych artystów, zaangażowanie się we współtworzenie festiwalu pozwoli wolontariuszom poznać know-how produkcji dużego wydarzenia o charakterze kulturalno-rozrywkowym – mówi Rafał Roguszka. – To ciekawa sposobność do zdobycia dużego doświadczenia, które w przyszłości może pomoc w znalezieniu atrakcyjnej pracy w równie ciekawych przedsięwzięciach, czy też firmach eventowych – tłumaczy.

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem odbędą się w dniach 28-30 czerwca w Pyrzycach. To największy festiwal folklorystyczny w regionie, odbywa się nieprzerwanie od 39 lat.

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie w charakterze wolontariusza mogą się zgłaszać telefonicznie +48 91 570 19 95 lub mailowo: folkfestivalpyrzyce@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *