Pyrzyce City Break

Pamiętacie miejsce w którym odbywał się Festiwal? teraz możecie pospacerować tam wirtualnie. Ba nawet zakładając konto spotykać się ze znajomymi i zastanowić się jak jeszcze wykorzystać naszą przestrzeń.

..w najważniejszym punkcie małego miasteczka gdzieś w Europie, pojawiają się tajemnicze „ludziki” o niebywałych osobowościach. To tu spotykają się na długie rozmowy i snują plany. Różnią się wszystkim: imionami, wyglądem, wiekiem czy pomysłami na zabawę. Łączy ich jedno. Wiedzą, że ich miasto ostatnio opustoszało i trzeba znaleźć tego przyczynę, no i w końcu coś z tym zrobić…

link do gry: https://www.roblox.com/games/5615750766/Pyrzyce-City
_______________________________________________
Mam na imię Artur…
W działalność Pyrzyckiego Domu Kultury zaangażowany jest wolontariusz, który od lat doskonale radzi sobie w tworzeniu Światów w wirtualnej przestrzeni platformy Roblox. Jeszcze wtedy jako 12 latek, który 9 lat swojego dzieciństwa spędził w Japonii i na Filipinach, przez kilka miesięcy w domowym zaciszu i podczas „wizyt studyjnych” w instytucji, tworzył swój pomysł na Pyrzyce w internecie. Stał się więc Robloxowym Deweloperem miejsca, w którego realizację zaangażował cały zespół pracowników Domu Kultury i zaprzyjaźnionych dzieci i młodzieży.
Dzięki swojemu bystremu umysłowi, znajomości podstaw programowania, zamiłowaniu do architektury, sztuki, historii i a może przede wszystkim intuicji do ludzi, Artur tworzy miejsce, którego w Pyrzycach brakowało. Miejsca na City Break – krótki wirtualny wypad w okolice Pyrzyckiego Domu Kultury.

Roblox – Pyrzyce na największej platformie do grania online.
Jednocześnie wykorzystanie profesjonalnej platformy Robloxa (korzysta z niej 65 mln. użytkowników dziennie), na której został utworzony „Pyrzyce – City Break”, pozwoliło na wykorzystanie sprawdzonych już algorytmów i opieki moderatora nad przestrzenią bezpieczeństwa (forma kontroli rodzicielskiej) a rodzicom na poczucie komfortu.

Realizacja klipu:
Artur – anonimowy twórca gry

Trailer do obejrzenia również na kanale YT: youtu.be/9wafnJIC_CU

PYRZYCE 2020